Przejdź do treści
Powiększ tekst: A A Awersja dla niedowidzących


 • Baner
Sprawdź wiadomości z Gminy
Biuletyn Informacji Publicznej
Mapa Gminy Bogoria

Wystawa fotografii papieża Jana Pawła II Pielgrzym Tysiąclecia

Wystawa „Pielgrzym Tysiąclecia” przedstawia pontyfikat Jana Pawła II. Można na niej zobaczyć zdjęcia papieża Jana Pawła II w podróży, w czasie spotkań, w modlitewnym skupieniu, ale też w czasie zwyczajnych górskich wędrówek. Ponad 300 zdjęć pochodzi ze zbiorów L’Osservatore Romano.

Ekspozycja jest podzielona na 21 tematycznych działów – począwszy od momentu wyboru Karola Wojtyły na papieża, przez pielgrzymki do najdalszych zakątków świata, spotkania z wiernymi i wyznawcami innych religii, czas spędzony z dziećmi i młodzieżą, oficjalne wizyty głów państw, po ostatnie dni pontyfikatu. Szczególnym działem wystawy jest cykl poświęcony pielgrzymkom papieża do Polski. Zdjęcia przedstawiają papieża m.in. pochylającego się nad cierpiącymi w Kalkucie w towarzystwie Matki Teresy, modlącego się przy Ścianie Płaczu w Jerozolimie, ale też po prostu spacerującego po górach.

Wystawę można oglądać w dniach od 3 czerwca do 2 lipca 2017 roku w Muzeum Narodowym w Kiecach (Dawny Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach). Wstęp wolny.

 

Wystawa fotografii - Pielgrzym Tysiąclecia Kielce 2017

  Wystawa fotografii papieża Jana Pawła II Pielgrzym Tysiąclecia - 1

  Urząd Gminy Bogoria

  ul. Opatowska 13
  28-210 Bogoria

  Telefon: 015 867-42-81
  Fax: 015 867-42-81
  Adres e-mail: urzad@bogoria.pl