Przejdź do treści
Powiększ tekst: A A Awersja dla niedowidzących


 • Baner
Sprawdź wiadomości z Gminy
Biuletyn Informacji Publicznej
Mapa Gminy Bogoria

Informacja w sprawie dowodów osobistych

Szanowni mieszkańcy Gminy Bogoria!

Według danych z ewidencji ludności 198 osób w Naszej gminie posiada nieważne dowody osobiste. Wójt Gminy Bogoria zwraca się z prośbą o jak najszybsze dopełnienie obowiązku wymiany dowodów z powodu upływu terminu ich ważności. Ważny dowód osobisty jest wymagany przy załatwianiu wielu ważnych spraw w urzędach czy bankach, a także podczas podróży zagranicznych.

Pamiętajmy by nie odkładać tego obowiązku na ostatnią chwilę!

   - 1

  E-dowód najważniejsze informacje

  E-dowód najważniejsze informacje

    - 1

   Informacja dla osób wnioskujących o dowód osobisty

   Uwaga, wszystkie dowody osobiste, które zostaną wydane na podstawie wniosków złożonych od 4 marca 2019 r. będą miały warstwę elektroniczną. To zmiana wymagająca technicznych prac serwisowych. Staramy się je skrócić do koniecznego minimum. 

   WAŻNE: jeżeli złożysz wniosek o nowy dowód osobisty przed 4 marca 2019 r., otrzymasz dowód osobisty bez warstwy elektronicznej.

   JEŚLI CHCESZ ZŁOŻYĆ WNIOSEK O DOWÓD PRZED 4 MARCA 2019 R., ZAPOZNAJ SIĘ Z PONIŻSZYMI INFORMACJAMI.

   Jeśli wniosek o dowód osobisty chcesz złożyć online – zrób to możliwie jak  najszybciej.

   Od środy 27 lutego 2019 r., ze względu na prace techniczne, czasowo wyłączymy tę możliwość. Ponownie wnioski online będzie można składać od poniedziałku – 4 marca 2019 r.

   Jeśli zależy Ci na szybkim załatwieniu sprawy przed 4 marca, przeczytaj nasze wskazówki i działaj zgodnie z nimi:

   1. Składając wniosek – pamiętaj, aby go prawidłowo uzupełnić. Przede wszystkim sprawdź, jakie warunki powinno spełniać zdjęcie do dowodu.
   2. WAŻNE! Jeśli Twoje zdjęcie będzie nieprawidłowe, urząd wezwie Cię do uzupełnienia wniosku (dostarczenia nowego zdjęcia). Dostaniesz wówczas wiadomość na swoją skrzynkę na ePUAP. Nie zwlekaj, możliwie szybko prawidłowo uzupełnij wniosek. Zrób to najpóźniej do piątku 1 marca do godz. 11.30. Jeśli nie zrobisz tego w tym terminie, wniosek o dowód będziesz musiała/ musiał złożyć ponownie.
   3. Jeśli chcesz wiedzieć, czy urząd wezwał Cię do uzupełnienia wniosku, a nie sprawdzasz regularnie swojej skrzynki na ePUAP, możesz dostać powiadomienie także na swoją prywatną skrzynkę e-mail. Wymaga to zmian w ustawieniach skrzynki na ePUAP. To nic trudnego. 
    Oto jak to zrobić:
    • Zaloguj się na swoje konto na ePUAP.
    • Wejdź w „Moja skrzynka” (prawy górny róg ekranu).  
    • W pasku po lewej stronie wybierz „Operacje”. Kliknij.
    • Wybierz „Ustawienia”. Kliknij.
    • Na środku okienka, które Ci się wyświetliło, widzisz opcję „Powiadomienia mailowe”. Wśród możliwych opcji otrzymywania powiadomień - zaznacz „zawsze”. Zapisz zmiany.

    Gotowe!

    Jeśli dostaniesz wiadomość z urzędu, będziesz o tym niezwłocznie powiadomiona/ powiadomiony.

   4. Składając wniosek online, wpisz swój numer telefonu – w razie konieczności urzędnik będzie mógł do Ciebie zadzwonić i wyjaśnić ewentualne wątpliwości.
   5. Jeśli nie jesteś pewna/ pewien, czy Twoje zdjęcie spełnia wymagania lub masz jakiekolwiek inne wątpliwości, idź do urzędu i tam – po wyjaśnieniu wątpliwości z urzędnikiem – złóż wniosek.

   Przepraszamy za możliwe niedogodności.

   Jeśli wniosek o dowód osobisty chcesz złożyć w urzędzie – zrób to jak najszybciej.

   WAŻNE! W piątek 1 marca od godz. 12.00, w związku z zaplanowanymi pracami wdrożeniowymi, nastąpi przerwa techniczna w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych. 

   Oznacza to, że tego dnia wnioski o dowód będą przyjmowane do godz. 11.30. Od godz. 12.00 do zamknięcia urzędu nie będziesz miała/ miał możliwości załatwienia również pozostałych spraw dotyczących dowodu osobistego – nie odbierzesz gotowego, już spersonalizowanego dokumentu.

   Dlatego nie odkładaj tych spraw na ostatnią chwilę, załatw to już dziś.

   Przepraszamy za możliwe niedogodności.

    E-Dowód. Elektroniczny dowód osobisty już od 4 marca!

    Zachęcamy do zapoznania się z ulotką informacyjną na temat e-Dowodów.

      - 1
      - 2

     Urząd Gminy Bogoria

     ul. Opatowska 13
     28-210 Bogoria

     Telefon: 015 867-42-81
     Fax: 015 867-42-81
     Adres e-mail: urzad@bogoria.pl