Przejdź do treści
Powiększ tekst: A A Awersja dla niedowidzących


 • Baner
Sprawdź wiadomości z Gminy
Biuletyn Informacji Publicznej
Mapa Gminy Bogoria

Uwaga! Rusza nabór na unijne dotacje dla mikro i małych przedsiębiorstw

Mikro i mali przedsiębiorcy, których dotknęły ekonomiczne skutki pandemii koronawirusa, już 19 sierpnia będą mogli złożyć w formie elektronicznej wniosek o bezzwrotną dotację obrotową finansowaną ze środków unijnych.

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego ogłasza nabór dla przedsiębiorców na finansowanie kapitału obrotowego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Nabór skierowany jest do mikro i małych przedsiębiorstw, a także osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą z terenu województwa świętokrzyskiego, które na skutek ograniczenia działalności spowodowanej COVID-19 zmagają się z problemem utraty płynności finansowej.
Nabór wniosków o udzielenie wsparcia odbędzie się 19 sierpnia od godz. 9 do godz. 15. Wnioski należy składać wyłącznie w formie elektronicznej na formularzu dostępnym na podstronie serwisu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego - https://obrotowe.rpo-swietokrzyskie.pl/. Na tej stronie dostępna jest już również aplikacja umożliwiająca wcześniejsze wypełnienie i zapisanie wniosku o dofinansowanie, tak by przygotowany wcześniej dokument złożyć 19 sierpnia. W celu zapewnienia prawidłowego działania formularza wniosku należy korzystać z najnowszych, stabilnych wersji popularnych przeglądarek internetowych, takich jak Mozilla Firefox, Google Chrome, Microsoft Edge lub Opera.

Kwota przeznaczona w regionie świętokrzyskim na dotacje obrotowe to 40 mln zł, z czego połowa .przeznaczona zostanie na projekty z branż związanych z turystką, gastronomią, działalnością kulturalną, rozrywkową, rekreacyjną i sportową, a także organizacją targów i kongresów, usługami fryzjerskimi, kosmetycznymi i tatuażu. Po kolejne 20 mln zł mogą sięgnąć przedsiębiorcy z pozostałych branż. Wysokość dotacji na jedną firmę wyniesie od 23 535,33 zł do 164 747, 31 zł i zależna będzie od wielkości zatrudnienia na 1 lipca 2020 r. w przeliczeniu na pełne etaty i przewidywanego okresu wsparcia.

O dotację obrotową mogą starać się przedsiębiorcy, którzy odnotowali spadek obrotów (przychodów ze sprzedaży) o co najmniej 30 proc. w okresie wybranych dwóch kolejnych miesięcy w 2020 r., począwszy od 1 marca 2020 r. do czerwca 2020 r. w porównaniu do miesiąca poprzedzającego spadek lub w porównaniu do analogicznych dwóch kolejnych miesięcy ubiegłego roku, w związku z zakłóceniami gospodarki na skutek COVID-19. Spadek obrotów o 30 proc. musi być wykazany w każdym z obu wybranych miesięcy, nie ma możliwości wyciągania średniej.

Ogłoszenie naboru nr RPSW.02.05.00-IZ.00-26-320/20 w trybie nadzwyczajnym dla przedsiębiorców na finansowanie kapitału obrotowego dostępne jest na podstronie serwisu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego - http://www.2014-2020.rpo-swietokrzyskie.pl/skorzystaj/zobacz-ogloszenia-i-wyniki-naborow-wnioskow/item/4007-ogloszenie-naboru-nr-rpsw-02-05-00-iz-00-26-320-20-w-trybie-nadzwyczajnym-dla-przedsiebiorcow-na-finansowanie-kapitalu-obrotowego.

   - 1

  Informacja Biura Terenowego ZUS w Staszowie

  Szanowni Państwo,
  31 marca 2020 r. weszła w życie ustawa zmieniająca ustawę o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.

  Ustawa daje  możliwość skorzystania z ulg w opłacaniu składek oraz ubiegania się o świadczenie postojowe. Materiały oraz wszelkie informacje dostępne na stronie internetowej ZUS: https://tiny.pl/7qh92
  Link do materiałów dotyczących PUE: https://tiny.pl/7qh9n

  Zachęcamy do składania wniosków przez PUE, gdzie będzie następowała ich weryfikacja. Wyeliminuje to błędy, co usprawni  ich obsługę.

    - 1

   Informacja dla przedsiębiorców i osób zakładających działalność gospodarczą

   Złóż wniosek CEIDG bez wychodzenia z domu. Szczegóły na stronie internetowej - https://tiny.pl/tzl7d
    
   #ZOSTANWDOMU
     - 1

    Informacja dla przedsiębiorców

      - 1

     Informacja LGD Białe Ługi

     ZAPRASZAMY przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz osoby fizyczne do korzystania z BEZPŁATNEGO doradztwa dotyczącego prowadzenia działalności gospodarczej i działalności organizacji pozarządowych.

      

       - 1
       - 2

      Dotacje dla firm

        - 1

       Informacja dla przedsiębiorców

       Przydatne informacje dla przedsiębiorców:

       Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG)

       https://prod.ceidg.gov.pl/

       Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy

       https://www.biznes.gov.pl/

       Informacja dla przedsiębiorców

       Informacja dla przedsiębiorców

       Grafika CEIDG

         - 1
         - 2
         - 3
         - 4
         - 5

        Urząd Gminy Bogoria

        ul. Opatowska 13
        28-210 Bogoria

        Telefon: 015 867-42-81
        Fax: 015 867-42-81
        Adres e-mail: urzad@bogoria.pl