Zaproszenie do udziału w XII Świętokrzyskim Jarmarku Agroturystycznym w Parku Etnograficznym w Tokarnii

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego wraz z Muzeum Wsi Kieleckiej organizuje w dn. 4 czerwca 2017r. „XII Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny”, który odbędzie się na terenie Parku Etnograficznego w Tokarni k/Kielc. Będzie to już dwunasta, edycja ww. imprezy, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem turystów

i odwiedzających (średnio bierze w niej udział kilka tysięcy osób). Tegoroczna impreza, podobnie jak w roku ubiegłym, zostanie połączona z obchodami Międzynarodowego Dnia Dziecka. W związku z tym organizatorzy przygotowują szereg dodatkowych atrakcji z myślą o rodzinach z dziećmi.

W ramach Jarmarku Agroturystycznego planowane jest zorganizowanie następujących bloków atrakcji:

1. „Swojskie klimaty i świętokrzyskie smaki”

•  giełda agroturystyczna podczas której chętne instytucje, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich oraz  gospodarstwa agroturystyczne będą promować i prezentować swoją ofertę pobytową oraz posiadane atrakcje. Jest to również doskonała okazja, by zaprezentować walory turystyczne Państwa terenów i wypromować Państwa atrakcje turystyczne, by dotrzeć do potencjalnych gości – mieszkańców Regionu Świętokrzyskiego oraz odwiedzających w tym czasie nasze województwo turystów,

•              dwa konkursy: kulinarny „Wiejskie FIT” oraz rękodzieła „Świętokrzyski EtnoGadżet” - konkursy dla Wystawców Jarmarku Agroturystycznego z nagrodami, do udziału w których serdecznie zapraszam,

•              występy zespołów folklorystycznych,

•              pokazy tradycyjnych rzemiosł,

•              pokazy obrzędowe,

•              kiermasze wyrobów ludowych.

2. Koncert Zenona Martyniuka znanego z utworów takich jak „Przez twe oczy zielone” czy „Przekorny los”.

3. Atrakcje dla dzieci (gry, zabawy i konkursy z nagrodami) tzw. „Agrostrefa dla dzieci”:

- gry i zabawy z Wytwórnią Wrażeń oraz Zrób Sobie Dizajn

- prezentacje, gry i zabawy partnerów biorących udział w Jarmarku Agroturystycznym,

- gry i zabawy dawne zorganizowane przez Muzeum Wsi Kieleckiej,

- wesołe miasteczko dla dzieci (dmuchane zamki, zjeżdżalnie, trampolina itp.),

- przejażdżki konne i bryczką.

Głównym punktem programu będzie jak zawsze tzw. giełda agroturystyczna „Swojskie klimaty i świętokrzyskie smaki”. W związku z powyższym chciałbym serdecznie zaprosić Państwa do wzięcia w niej udziału w celu zaprezentowania Państwa oferty turystycznej oraz walorów krajoznawczych Pana/Pani gminy/powiatu/miasta. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Muzeum Wsi Kieleckiej zapewniają bezpłatną powierzchnię wystawienniczą, w razie potrzeby drewniane stoisko z zadaszeniem (ilość stoisk ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń). Zachęcamy jednak Państwa do przygotowania indywidualnego wystroju stoiska i zorganizowania degustacji.

Mam głęboką nadzieję, iż rezultatem tych naszych wspólnych działań będzie nie tylko profesjonalnie zorganizowana i bogata w atrakcje impreza, ale przede wszystkim doskonała promocja Świętokrzyskiego. Dodatkowo chciałbym podkreślić, iż impreza organizowana jest pod patronatem medialnym lokalnych i regionalnych mediów. Dzięki szerokiej kampanii promocyjnej co roku na jarmark przybywa tysiące zwiedzających, w tym turyści spoza regionu świętokrzyskiego.

Szczegółowy regulamin uczestnictwa w Jarmarku oraz w konkursach wraz z kartą zgłoszeniową dostępny będzie na stronach internetowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego: www.sejmik.kielce.pl, Muzeum Wsi Kieleckiej: www.mwk.com.pl oraz w załączeniu.

Zgłoszenia na XII Jarmark Agroturystyczny należy dostarczyć najpóźniej do dnia 22 maja 2017 r. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Osobą do kontaktu ze strony Urzędu Marszałkowskiego jest p. Sylwia Skuta tel. 41 341 69 12, email: sylwia.skuta@sejmik.kielce.pl.