• Baner

Gmina Bogoria w pierwszej dziesiątce najbogatszych gmin w województwie

Opublikowany został przygotowany przez czasopismo samorządowe Wspólnota ranking zamożności poszczególnych gmin w Polsce.

Ranking „Wspólnoty” od lat tworzony jest w taki sam sposób. Zliczane są dochody gminy, czyli opłaty i podatki, które trafiają do gminnej kasy, a także otrzymane subwencje. Nie są brane jednak pod uwagę dofinansowania z Unii Europejskiej. Całość kwoty dzielona jest przez liczbę mieszkańców według stanu na 31 grudnia 2017 roku. Powstała suma jest więc kwotą bogactwa gminy w przeliczeniu na jednego mieszkańca - i dla gminy Bogoria przedstawia się następująco:  3070,02 złote na osobę.

Ranking Gmin

Źródło: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/staszow/a/ranking-bogactwa-samorzadow-polaniec-i-bogoria-wsrod-najbogatszych-w-wojewodztwie,13382492/

Gmina Bogoria w pierwszej dziesiątce najbogatszych gmin w województwie - 1