W dniu 02.11.2017 roku Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas i członek Zarządu Województwa Marek Szczepanik podpisali umowę dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 - 2020, w ramach działania 4.2 Gospodarka odpadami na zadanie pn. "Modernizacja sortowni - części mechanicznej instalacji mechanicznej instalacji mechaniczno - biologicznego przetwarzania odpadów w Janczycach". Wartość projektu wynosi 8 991 300 zł, kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 5 891 129 zł. Na uroczystość przybyli także: przewodniczący Sejmiku Arkadiusz Bąk oraz radni Sejmiku: Ewelina Bień i Andrzej Swajda.

W spotkaniu udział wziął także Wójt Gminy Bogoria - Władysław Brudek natomiast umowę w imieniu zarządu podpisał Leszek Wołowiec - Przezes Zakładu.

Podpisanie umowy - Baćkowice 02.11.2017r.

Efektywne przetwarzanie odpadów w Międzygminnym Zakładzie Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Janczycach - 1
    Efektywne przetwarzanie odpadów w Międzygminnym Zakładzie Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Janczycach - 2
    Efektywne przetwarzanie odpadów w Międzygminnym Zakładzie Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Janczycach - 3
    Efektywne przetwarzanie odpadów w Międzygminnym Zakładzie Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Janczycach - 4